D3 Praha - České Budějovice - Rakousko

Ano v současnosti to je S3, ale to se může změnit, protože Poláci stále mění dálnice v R a R na čtyřpruhovky. Ale nedávno jsem četl, že S69 (pokračování slovenské D3) se možná časem přeznačí na dálnici… …rakušané na nás pro změnu postaví A5 směrem na Brno, takže by to bylo 1:1 :slight_smile:

Kromě stavby 0305/2 Nová Hospoda - Mezno se žádný další úsek stavět nezačne. Další výstavba bude nejspíš až pomocí PPP.

Tu ale nejde o to, že na Brno, … tu ide o to, že ide o ponímanie metropolí, … je logické, že od Viedne sa stavajú diaľnice na každú na stranu a podobne aj od Prahy ide najviac diaľnic v ČR. Tým chcem povedať, že nejde o Brno ale o Viedeň. A podobne nebude taká výrazná doprava medzi Č.B. a Rakúskom, preto tam stačí skôr rýchlostná cesta.

Intenzity dopravy na současné I/3 (Mirošovice - hranice A) podle sčítání v r. 2005 (průměrný počet mot. vozidel všech kategorií za den):
Mirošovice - Benešov: 24 - 26 tis.
Benešov - Bystřice: 22 tis.
Bystřice - Votice: 18 tis.
Votice - Tábor: 12 - 14 tis.
Tábor - Soběslav: 20 tis.
Soběslav - Veselí n. L.: 14 - 16 tis.
Veselí n. L. - Č, Budějovice: 10 - 12 tis.
průtah Č. Budějovic: až 40 tis.
Č. Budějovice - Kamenný Újezd: 16 tis.
Kam. Újezd - Kaplice: 8 - 12 tis.
Kaplice - Dolní Dvořiště: 8 tis.
přechod do A v D. Dvořišti: 4 tis.

Letos by se mohla začít zpracovávat Eia na úsek Praha - Mezno, závisí to na financích pokud budou vyčleněny, s tímto se v návrhu rozpočtu nepočítalo. :sunglasses:

I z intenzit, které jsem výše uvedl, vyplývá, že je správné rozhodnutí stavět v kategorii D k MÚK Krasejovka, kde bude odbočka na Český Krumlov a Lipno, dále postačí R. Tedy D3 je potřebná nejen k Č. Budějovicím, ale je potřebný i jejich obchvat a na něj navazující kratší úsek k odbočce na Č. Krumlov (I/39). Dále by mohl postačovat 1/2 profil R, je ovšem otázka, o kolik tam vzroste intenzita, až bude kompletně zprovozněno rychlostní spojení Dresden - Praha - Linz.

Ja si nemyslím, že je potrebné stavať parameter D kdekoľvek okolo mesta, pretože pre dopravné zaťaženie je dôležité, aby neboli pruhy 2 ale 4 a to po 2 pre každý smer a nie je podstatné, či ide o R alebo o D - to je len pocit pri jazde, ale priepustnosť zlepšuje aj R.

To souhlasím. Důležité jsou ovšem také křižovatky, aby byly kompletní MÚK. To je právě případ stávajícího průtahu ČB, který je sice čtyřpruhový, ale jsou na něm semafory, proto na stávající intenzitu už nestačí.

V Českých Budějovicích je největší problém na průtahu ten, že v době, kdy se stavěl (konec 80. a začátek 90. let) nikdo nepředpokádal, že na území zhruba 2 km, se do stávajícího průtahu napojí TESCO, Globus, InterSpar a Terno… a upřímně, ČB jsou při sebemenší dopravní nehodě na hranici kolapsu… jenom se o tom tolik nemluví.

Stejně jako Kolín, Pardubice, Zlín a spousta dalších měst. V ČR nic neobvyklého. :sunglasses:

Pilotní projekt PPP na D3 Tábor - Bošilec má jakožto vítěz tendru připravit konsorcium vedené firmou Mott Mac Donald (jejich nabídka vyhodnocena jako lepší oproti druhému soutěžiteli - konsorciu vedenému firmou Deloite&Touche.)

Web vítěze tendru (v češtině): mottmac.cz/?lang=cs-CZ

18.12. byly mimo jiné zastupitelstvem Stredockeskeho kraje schvaleny uzemni plany VUC Benesovska a Prazskeho regionu, cimz odpada dalsi prekazka na useku Mezno - Praha.

to znamena že se může začít připravovat stavba

Nadpis témy nezodpovedá realite, nakoľko až k samotnej hranici pôjde R3. :wink:

To je sice pravda, oficiálne, ale v zásade tam pojde komunikácia v šírke 26,5m, v podstate až na strašne malé odchylky dialničné parametre… To je to čo sa nepáči viacerým, takisto ako D11/R11 do Poľska :wink:)) Ja by som bol radšej za D3 až do Rakúska…

Ja len upozorňujem na nepresnosť, nič viac a nakoniec, ty si mi to vo svojich prvých 4 slovách aj potvrdil. :sunglasses:

To je pravda, kategorie D27,5/120 má končit u Třebonína (MÚK Krasejovka) a odtud má pokračovat do Rakouska jako R3 v kategorii R26,5/120.
Správně by tedy měl být nadpis “D3 Praha - Tábor - České Budějovice - Třebonín + R3 Třebonín - Dolní Dvořiště (A)”.
Totéž se týká i D11, která v kategirii D má být ukončena na MÚK Jaroměř - sever a odtud pokračovat do Polska jako R11.

Však ja som len vyjadril svoj názor na to že mne osobne to nevadí :wink: uznaj že je to nezmysel aby cesta uprostred krajiny z ničoho nič zmenila kategóriu, na zhruba 20 km… Najmä keď ide stále o ten samý ťah…

vzhledem k tomu, ze priadna R3 se zacne stavet v idealnim pripade v roce 2009 je to celkem zbytecna debata.
Jinak zmena kategorie v dane MUK neni uplny nesmysl, protoze na MUK Krasejovka bude zacinat privadec smer II/159 tudiz Cesky Krumlov. Navic z rakouske strany se take nebude stavet plnohodnotna dalnice.