Už si len držať palce, aby oprava nedopadla rovnako ako pri ľavom moste. A moste ponad Váh na I/9.
nové fotky z praveho mosta
odtiaľto doľava
gallery/image_page.php?album_id=78&image_id=49543
Majú tam staré tabule o realizácii stavby z ľavého mosta s ukončením 2022
Neviete niekto dokedy to majú spraviť?
V sikane opat 60 ale teraz vynimocne opravnene. Je fakt uzka a kamion tam musi ist pod 40. To je tak naschval? V CR na D1 opravovali mosty okolo Ostravy a okrem toho, ze doprava bola 2+2 v jednom pase (to tu nepotrebujeme) bola sikana dost siroka na to, ze ju aj kamion dal v 80. Fakt sa to u nas neda?
nové fotky z praveho mosta
odtiaľto doľava gallery/image_page.php?album_id=78&image_id=49573
Nove fotky mosta.Odtialto dolava.
gallery/image_page.php?album_id=78&image_id=49597
O dva tyzdne mozno otvoria most.
Časť diaľnice D1 na Liptove je bez spoplatnenia
28.05.2026
Nejde o prvé dočasné vyňatie diaľničného úseku zo spoplatnenia.
Vodiči už aktuálne môžu využívať časť diaľnice D1 na Liptove bez potreby mať platnú diaľničnú známku. Konkrétne ide o úsek Liptovský Mikuláš – Liptovský Peter.
Úsek bude bezplatný do ukončenia výstavby nového mosta na ceste III/2340 v Uhorskej Vsi.
„Týmto krokom zlepšíme plynulosť, bezpečnosť a dostupnosť dopravy počas stavebných úprav na spomenutom moste. Zhotoviteľovi želám bezproblémový postup prác,“ povedal minister dopravy SR Jozef Ráž.
Nejde o prvé dočasné vyňatie diaľničného úseku zo spoplatnenia. Aktuálne vodiči nepotrebujú platnú diaľničnú známku na R1 pri Seredi, D2 pri hraniciach s Českom a D1 pri Poprade.
Zdroj:
Časť diaľnice D1 na Liptove je bez spoplatnenia - Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky
Vraj " Týmto krokom zlepšíme plynulosť, bezpečnosť a dostupnosť dopravy". Myslí bezpečnosť tým že budú po diaľnici jazdiť aj slimáci? Kraj mal postaviť dočasný most alebo riešiť obchádzkovú trasu.
píšu dočasným, do opravenia mosta …
A to nás bude čakať po celom Slovensku, keď začnú opravovať naraz tých 500~800 mostov cez PPP …
ako sa vraví, z núdze cnosť. Iná obchádzka fakticky nie je, tak to museli takto spraviť.
Polícia by mala nekompromisne kontrolovať minimálnu rýchlosť.
Na dialnici ale mozes ist menej ako 80, auto musi mat len konstrukcnu rychlost nad 80. A popravde mnoho aut sa ani nedokaze rozbehnut na 80 na tom kratkom pripajaku este k tomu hore kopcom.
Minimálna rýchlosť na diaľnici je hlúposť. Malo to zostať nastavené na konštrukčnej rýchlosti.
