D1 Liptovský Ján – Liptovský Hrádok

Už si len držať palce, aby oprava nedopadla rovnako ako pri ľavom moste. A moste ponad Váh na I/9.

nové fotky z praveho mosta
odtiaľto doľava
gallery/image_page.php?album_id=78&image_id=49543

Majú tam staré tabule o realizácii stavby z ľavého mosta s ukončením 2022
Neviete niekto dokedy to majú spraviť?

V sikane opat 60 ale teraz vynimocne opravnene. Je fakt uzka a kamion tam musi ist pod 40. To je tak naschval? V CR na D1 opravovali mosty okolo Ostravy a okrem toho, ze doprava bola 2+2 v jednom pase (to tu nepotrebujeme) bola sikana dost siroka na to, ze ju aj kamion dal v 80. Fakt sa to u nas neda?

nové fotky z praveho mosta
odtiaľto doľava gallery/image_page.php?album_id=78&image_id=49573

Nove fotky mosta.Odtialto dolava.
gallery/image_page.php?album_id=78&image_id=49597
O dva tyzdne mozno otvoria most.

Časť diaľnice D1 na Liptove je bez spoplatnenia

28.05.2026

Nejde o prvé dočasné vyňatie diaľničného úseku zo spoplatnenia.

Vodiči už aktuálne môžu využívať časť diaľnice D1 na Liptove bez potreby mať platnú diaľničnú známku. Konkrétne ide o úsek Liptovský Mikuláš – Liptovský Peter.

Úsek bude bezplatný do ukončenia výstavby nového mosta na ceste III/2340 v Uhorskej Vsi.

„Týmto krokom zlepšíme plynulosť, bezpečnosť a dostupnosť dopravy počas stavebných úprav na spomenutom moste. Zhotoviteľovi želám bezproblémový postup prác,“ povedal minister dopravy SR Jozef Ráž.

Nejde o prvé dočasné vyňatie diaľničného úseku zo spoplatnenia. Aktuálne vodiči nepotrebujú platnú diaľničnú známku na R1 pri Seredi, D2 pri hraniciach s Českom a D1 pri Poprade.

Zdroj:

Časť diaľnice D1 na Liptove je bez spoplatnenia - Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky

Vraj " Týmto krokom zlepšíme plynulosť, bezpečnosť a dostupnosť dopravy". Myslí bezpečnosť tým že budú po diaľnici jazdiť aj slimáci? Kraj mal postaviť dočasný most alebo riešiť obchádzkovú trasu.

píšu dočasným, do opravenia mosta …

A to nás bude čakať po celom Slovensku, keď začnú opravovať naraz tých 500~800 mostov cez PPP …

ako sa vraví, z núdze cnosť. Iná obchádzka fakticky nie je, tak to museli takto spraviť.

1 lajk

Polícia by mala nekompromisne kontrolovať minimálnu rýchlosť.

Na dialnici ale mozes ist menej ako 80, auto musi mat len konstrukcnu rychlost nad 80. A popravde mnoho aut sa ani nedokaze rozbehnut na 80 na tom kratkom pripajaku este k tomu hore kopcom.

1 lajk

Minimálna rýchlosť na diaľnici je hlúposť. Malo to zostať nastavené na konštrukčnej rýchlosti.

4 lajkov