No hura, 90km na suvislej dialnici bez CSPH bol fakt unikat
sak to si mal akurat. ked Ti pri strbe zasvietila kontrolka, vedel si, ze dojdes presne do PO
![]()
Včera som mal česť byť na spomínanej CSPH. Celkom fajn - najmä káva. Každopádne upozorňujem, že aktuálne ešte nie je funkčná reštaurácia. Celkovo je ale parkovisko také malé bludisko ![]()
V levoci je pumpa, a pri spiskom hrade tiez,len staci male odbocenie z dialnice nic dramaticke.
Bol som tam v case ked sa CSPH este len budovala no zaskocilo ma ake velke bludisko to je, no a zaroven zarazilo mnozstvo vyasfaltovanej plochy. Hned ma napadlo ze by to mozno postacovala aj na prepojenie MUK na staru cestu do SNV. Malo by to podstatne lepsie vyuzitie ako to krutenie sa na odpocivadle.
ZNC “Privadzac SNV - Levoca II. etapa” : enviroportal.sk/sk/eia/detai … -ii-etapa- . Najdolezitejsou zmenou je skresanie useku na polprofil vyhladovej kategorie R24,5/80, co je podla mna dalsia blbost; kludne to mohlo byt pripravene na povodnych 22,5 .
Deje sa niečo s privádzačom na Spišskú Novú Ves. Vie niekto o tom niečo bližšie?
Odhadované náklady 12,62 mil. eur bez DPH za polprofil R11,5/80. Stavebné náklady 5,95 mil. eur, vyvolané investície 3,35 mil. eur. Výkup pozemkov 1,47 mil. eur.
Plný profil by stál 17,4 mil. eur.
Dĺžka 1,116 km.
naaajs
kilometer cesty 13 milionov
topka
Čiže privadzač do SNV najskor v roku 2025?
Kilometer polprofilu na rovine za 12M/km …
Pozor, ked chcete porovnavat tak skor tie stavebne naklady a vyvolane investicie.
Pri tendroch uz vidite len stavebne naklady.
Takze konecne uz sa zverejnuju komplexne cisla
Asi sme sa nepochopili. reagoval som nie na to, ze chcu stavat 1/2 profil ale na to, ze plny sa pripravuje pre R24,5, ktory je tu totalne zbytocny. Kde inde ak nie tu by sa hodil R22,5 ?
hocikde inde
tie intenzity su tam take, ze je vyhadzovanie penazi uz i za polprofil R11,5/80, malo sa stavat ako C9,5/80 uz od zaciatku napojenia s D1 .. aspon by sa tam zmestila plnohodnotna MUK a zaroven za cenu privadzaca s tym sialenym megakruhacovm by sa mohlo postavit aj obchvat harichoviec .. v profile C9,5/80 ..
Aquila absolutny suhlas lebo ta ,krizovatka, su mega vyhodene peniaze.. niekedy mam pocit ze sa projektanti sutazia medzi sebou kt vacsiu blbost naprojektuje.
mne to vychadza ze je taka velka kvoli dvom putnickym dnom v roku ![]()
ta krizovatka ako sposob kruhaca pod dialnicou a napojenie je ako napad fajn. co mi viac vadi je ta cesta od kruhaca k 1tke na LE. sama zakruta, sam obluk, zmeny ryhlosti z 80km/h na 60 a opacne… radsej to mohli napojit na staru cestu LE-SN, ked uz vedeli, ze sa to par metrov skor aj tak spoji, kedze obchvat Harichoviec vypadol uz davno.
no ale nepostavit kilometer cesty ako pripojku hned pri stavbe bola najvacsia blbost.
Neviete niekto niečo o privadzači k spišskej novej vsi niečo?za zabranami je na ceste stavebna buda.ci sa nahodou popri rekonstrukcii cesty od roznavy po levocu nechysta urobit nejaku spojnicu poza levocske druzstvo ku kruhovemu objazdu pod dialnicou?
Tak snáď sa o rok dočkáme vyhlásenia tendra privádzača na SNV . https://infrastruktura.sk/t/nove-terminy-na-d1-ke-2019-po-2021-za-a-rk-2023/22915/1
facebook.com/meteovychod/vi … 057030220/
je mi jasne, ze pri vacsich dazdoch kanalizacia nestiha odvadzat vodu, ale aby po telese dialnice tiekla rieka, je asi moc. Som zvedavy na tie skody.