D1 Jánovce - Jablonov + privádzač Spišská Nová Ves - Levoča | tunel Šibenik

Ono v Harichovciach pri železničnej stanici je to dosť natesno,ale to je už jedno, privádzač je nakreslený,pozemky zablombované a Harichovčania maju funkčný privádzač cez celú dedinu. :frowning:

No praveze rokovanie zo ZSR moze byt kamen urazu. Ochranne pasma, obstrukcie, neflexibilita. Napriklad v PO je Kuzmanyho na 1+1, lebo ZSR pozadovala koridor na trat do Bardejova s moznostou rozsirenia na dvojkolajku! To skutocne nikdy nebude, nikdy, ale kvoli tomu je teraz na Kuzmanyho asi 10 metrovy zeleny pas a cesta je 1+1… :frowning:

Kuzmányho nieje len o trati do BJ (a HE), ale ráta sa že do tej polohy bude preložený koridor MR-KE-PO-PR, kvôli svojmu súčasnému trasovaniu “stredom mesta”, vysokourbanizovaným územím. Od stanice by teda koridor prechádzal do stanice Šarišske Lúky a odtiaľ ľavotočivým oblúkom a tunelom popod Dúbravu smerom k Veľkému Šarišu, kde sa to vráti do pôvodnej polohy trate. Je to tak aj v ÚPN mesta a aj v ÚPN kraja.
Neviem či aj tunel popod Dúbravu a pokračovanie smerom na SB, Lipany a Plaveč má byť dvojkoľajná trať, ale úsek po Šarišské Lúky určite. Možno ešte po rozvetvení aj vedľajšia trať, po Kapušany, kde je ďalšie rozdvojenie. Odtiaľ na BJ, či na Strážske by už dvojkoľajka strácala zmysel.
Veľmi by však Prešovu, ale aj celému severovýchodu pomohlo zdvojkoľajnenie trate od Kysaku.
Čo sa týka tých Harichoviec, trať do Levoče je lokálna koncová trať, tak snáď by ŽSR neblbli..
Ono aj Kuzmányho v PO by sa dalo urobiť 2+2, dokonca aj s rezervou, ale stálo by to omnoho viac a musela by to byť združená investícia železníc a mesta. Ak by sa úsek od Čierneho mosta po Rusínsku, tých cca 300 m realizoval v prekrytom tuneli a kľudne aj dvoj, či trojkoľajne, spolu s elektrifikáciou trebárs po Šarišské Lúky, tak hore by bolo dosť miesta na 2+2 cestu (možno aj 3+3, alebo aspoň rezerva na to), široké chodníky, aj trávnik. Prekrytie toho úseku by bolo fajn a dúfam že keď sa bude modernizovať koridor, budú rozmýšľať podobne a tých 300 m prekryjú.. Beztak je tam tá trať v hlbokom záreze. Nad tým by vznikol hodnotný priestor v centre mesta. Ale viem, sme na Slovensku a tu o niečom takom ako združených investíciách zatiaľ môžeme len snívať.. Bohužiaľ, realita je tu zatiaľ iná.

Hrušo25, v akej trase je nakreslený ten privádzač?
Vedú ho popri žel. trati, či nejak inak?

toto je ale skor vecou kraja nech vymaze uz neaktualny privadzac SNV a naktesli lightkovy obchvat harichoviec… a tam to zacina aj konci. teda pokial nezmeni uzemny plan kraj a obec nic sa nepohne ani omylom

a čo NDSka? chcelo by to nejakú štúdiu, na základe ktorej by sa nakreslila nová trasa.

oficialne je to cesta II triedy .. cize napojenim toho kusku je NDs z obliga ..

http://krcmar.blog.sme.sk/c/355577/Kauza-dialnicny-privadzac-Levoca-Spisska-Nova-Ves-druha-etapa.html

No je to riadne “pohnojené”.. Hnus politických aparátčikov na miestnej, či štátnej úrovni sa prejavuje aj tu.. A tiež naivita občanov, ktorí navyše so založenými rukami čakajú že im všetko do lona len tak samé od seba spadne..

K prvým narodeninám ti D1 Jánovce - Jablonov, I. želáme všetko najlepšie, veľa šťastia, zdravia, Božieho požehnania, málo obmedzení, dlhú životnosť a spokojných motoristov. Happy Birthday to you, happy birthday to you, happy birthday Jánovce - Jablonov, I. úsek, happy birthday to you :smiley:

Ja zaroven zelam dobudovanie napojenia z KO na II/533. Minule som isiel do Spisskej a to krutenie sa je neskutocne. Najprv z D na KO, tak privadzacom na I/18, tak polkou Levoce na KO, tam pomaly cez II/533 do miesta, ktore som pred niekolkymi minutami presiel…

V Decembri dostane na odpočívadle Šibeník nájomca hotovú benzin pumpu od NDS.

? akoze NDS stavia CSPH?

Pozemok vlastní NDS. Benzin pumpu postaví a vlastní Shell. Nájomca prevádzkuje čerpaciu stanicu a platí nájomne jak financ. Reštavráciu bude mať v podnájme iný nájomca ako čerpačku.

Nečudo, že si tam čerpačku stavia Shell. Asi ako kompenzáciu za to, že v Levoči už prišli o zákazníkov otvorením diaľnice.

Finišuje sa. :slight_smile:
gallery/image_page.php?album_id=158&image_id=35732

Plánované odovzdania ČS prevádzkovateľovi je k 1.12.2016
Plánované otvorenie: najneskôr 14.12.2016 musí byť ČS otvorená vrátane reštauračnej časti

Začiatkom roka má súd rozhodnúť o odškodnom jednej z obetí stavby mosta pri Kurimanoch. Pozostalí žiadajú od firmy Boegl&Krýsl 150 tisíc eur.
Tá sa vyhovára, že zodpovednosť má objednávateľ, t.j. NDS a taktiež spoločnosť, ktorá použila pevnú skruž namiesto výsuvnej, hoci zmena v projekte schválená nebola.

B&K sú obyčajne krysy, takže od nich niečo chlapské nemožno očakávať (zaplatiť odškodné a potom si ho prípadne vymáhať od inej zodpovednej firmy). Všetkým je jasné, že u nich bezpečnosť bola 100 bodov po najposlednejšeš nepodstatnosti.

Nová čerpacia stanica s výhľadom na Levoču :arrow_right:
Nová čerpacia stanica na obojstrannom odpočívadle Levoča je sprístupnená od 13.12.2016 (utorok).

[url]https://infrastruktura.sk/t/nova-cerpacia-stanica-s-vyhladom-na-levocu/21111/1]