D1 Hubová - Ivachnová | tunel Čebrať

V krizovatke hubova su uz namalovane ciary po ceste …
A pri ivachnovej v casti uzavretej dialnice smerom na RK je vymeneny asfalt. Teda vrchna vrstva … asi az po novu dialnicu

12 lajky

Fotky z tunela Čebrať








https://www.skyscrapercity.com/posts/197911011/

12 lajky

Pritpomína mi to tak trocha jednu pesničku:

Juchú - juchú - juchú,

Zatiaľ jazdím cez ten tunel iba v duchu … :slight_smile:

8 lajky

este dnes sa asfaltuje posledna cast pred napojenim na novy usek.
Otvorenie podúseku Ivachnová - Likavka sa posúva z 30.6.2026 na neskôr, stále prebiehajú práce na dodatočnom kotvení ochrany opôr estakádového mosta a mosta SO 216, je to tu:

7 lajky

na neskôr znamená aj na nezrčito :smiley:

fest smutny pohlad na dialnicu duchov jak v tuneli, tak vonkajsiu cast , ktora mala byt uz davno otvorena ,smutne ako usek dopadol.. zaroven mam velke obavy z kysuckej D3 z usekov ktore ma na starosti vahostav aby nedopadli obdobne..

1 lajk

Z “tróna” v príkladoch neschopnosti v stavaní diaľnic bude len veľmi ťažké zosadiť úsek Hubová - Ivachnová

1 lajk

TU-HU sa hlasi o slovo :smiley:

9 lajky

aj úsek Skalité - št. hr. s Poľskom by som videl niekde na tom tróne :smiley:

Na margo toho odpocivadla v Ivachnovej, to zas bude výkvet, ako teraz co je uz rok na R4 pri Kosiciach - valaliky velke odpocivadlo a stale bez cerpacej stanice😄. Podobne to bude aj tu podla mna.

1 lajk

tento rok zbúrali PHS v Ivachnovej a miesto nej postavili novú. Dúfam, že keď budú stavať odpočívadlo, tak túto zbúrajú a budú stavať novú :grinning_face:To isté platí pre prepoj z D1 od ZA na na RK, zasa budú burať PHS čo teraz postavli, a postavia novú : perfiš.

Čo si pamätám, tú pôvodnú PHS vždy nazývali dočasná.

2 lajkov

Presne ako píše Milano, tá pôvodná PHS bola len dočasná, bola kotvena do betónových panelov. A zdemontovana bola už pred 2 rokmi. Terajšia PHS už bude trvalá, umiestnená je za pripajacim pruhom z budúceho odpočívadla. Takže tu sa nič búrať nebude.
Čo sa týka smeru zo ZA na RK a plánovaného budúceho odbočenia, tak tam sa nebude búrať PHS ale ornitologicka stena.

8 lajky

Na mieste budúceho odpočívadla sa ide najprv robiť archeologický výskum.

2 lajkov

Garip - taze tympadom sa plnia prognozy CO SA TU UVADZALI PRED PAR MESIACMI, ze nelenze v lete sa NEotvori CELY tento usek HU-IV ale tak to vyzera ze az na jesen mozno fakt koncom roka….
A nevie sa nahodou, kedy by sa mohla otvorit aspon ta cast Ivachnova - Zjazd pri Liavke (smer Od Ivachnovej na Dolny Kubin)? Pises ze sa posuva z 30.06.26 na neskor….

Kolaudacne konanie od križovatky hubová po Likavku
takto asi vychádza

VV- kolaudačné konanie diaľnica.pdf (416,1 KB)

5 lajky

Takže posledný termín (tuším Vianoce 25) sa presunul kvôli zosuvu pri Likavke. Dnes je zosuv opravený a chcú otvoriť východnú časť, ktorá prechádza týmto zosuvom. A čo tá západná polka, ktorá mala byť na Vianoce hotová?

3 lajkov

zosuv bol na zapadnej casti, az za tunelom (v smere ZA) ak sa nemylim

EDIT: mylim sa, ospravedlnujem sa :innocent:

1 lajk

Mylis sa. Zosuv o ktorom sa bavime bol na vychodnej strane na vychodnom konci mosta nad Likavkou.

Na zapadnej strane bola jaskyna, ale ta je uzavreta a poriesena.

3 lajkov