skus povedat vodicom z povolania, co jazdia viac krat do tyzdna po bodovych zavadach typu soroska, batka, kremnicke bane, sarissky stiavnik (…) ze tam ziadnu D/R netreba lebo musime stavat druhu ruru braniska, lebo ta aktualna prestane zvladat aktualne intenzity uz o 10 rokov
a nikto netvrdi ze druhu ruru braniska netreba, ale ma to more casu a cisla proste nepustia, osobne preferencie ludi jazdiacich po niektorych usekoch su uplne irelevantne
750m pred portálom by tak či tak bola 80tka. to že tam merajú je najskôr dôsledkom že tam kde kto porušuje tú rýchlosť a určite viac ako o 10 km/h. (aj chapci majú rozum kde sa dá ľahšie naplniť kasa). po výjazde by ešíčko nebolo hneď za portálom, o 200m začína estakáda, takže skôr ako po 600m nepočítaj. takže takmer žiadna zmena by nenastala.
takmer zo všetkých reakcií na môj príspevok by sa dal urobiť jednoduchý záver: najlepšie by bolo dostavať celý úsek s tunelom naraz, a teraz, a aby už bol
…trafil si klinček po hlavičke! Toto je práve ten dôvod prečo by sa malo začať už teraz, lebo na SK to bude minimálne 10 rokov kým sa to pripraví, vykúpi, vytendruje, začne stavať, vymení stavebník a nakoniec odovzdá do užívania
minimálne dava tunely (Korbeľka a Havran) majú pred Braniskom prednosť. stavať paralelne 3 tunely z rozpočtu je nezmysel/nemožné/nevhodné, tak poradie je jasné. ešte sa môže stať, že východná R2 pokročí tak, že aj Soroška dostane prednosť, aby sa odľahčilo Branisko.
Višňové a Čerbať sú v poradí ešte pred Korbeľkou a Havranom
Práve, že nie je. Pre každého je priorita na inom úseku (úsekoch). Bolo by dobré, keby niektorý admin urobil zoznam desiatich ešte nezačatých úsekov (asi s tunelmi), a tunajší diskutujúci by ich očíslovali. Celkový súčet by dal poradie dôležitosti na tomto fóre. Inak takéto niečo očakávam od vlády. Aktuálna zrejme nie je toho schopná, tak možno na budúci rok
Scitanie 2015:
Horelica 15053 v/24h z toho 4830 NA/24h
Branisko 10359 v/24h z toho 2741 na/24h
A take si uz pocul “Tunel Horelica NDS priebezne uzatvara”? Domaci vedia, ze treba ist po I/11. Ked sa otvori usek D3 Cadca - Svrcinovec, cast dopravy z I/11 sa presunie do tunela, moze ist az o 2,5-3 tisic v/24h + prirodzeny narast a v r. 2022 moze byt v tuneli intenzita okolo 19-20 tisic v/24h. 20 tisic v tuneli bude najvyssi cas zacat stavat druhu ruru.
Ked bude vazny problem s vetranim, tak sa moze zaviest nizkoemisna zona. Smradi pojdu cez kopec, co nie je ekologicke, ale riesi to problem vetrania.
a ked bude tunel prilis preplneny tak sa presunu naspat na I/11.
podla tej tabulky vyssie je to 12.406 (beharovce-siroke) a 15.608 (krasno-cadca). rozdiel asi 3k pricom je zrejme ze podiel tranzitu cez branisko je vyssi.
na D1 má Branisko prioritu č.1, lebo kapacita sa vyčerpá krátko po otvorení Višňového (keď už bude Prešov a Čebrať v prevádzke). 20000 vozidiel na C11,5 pri Ľubochni je menej nebezpečné, ako 20000 v tuneli.
D3 Horelica bude kapacita prekročená skôr, ale doba výstavby je kratšia, takže príprava by mala bežať viac menej súbežne
R2 Soroška je dar zanedbanému južnému Slovensku. Keď sa začne stavať pred Braniskom, tak to bude fajn a keď nie, tak to prežijeme. Netvárme sa, že keď sa bude stavať Soroška, nemôže sa stavať aj Horelica a Branisko
a este aj korbelka, havran a este D3 a R4. myslim ze na to naozaj nemame ani s dalsimi eurofondami. visnove vyrazne neovplyvni branisko akurat cast aut nebude chodit cez donovaly/certovicu.
Tak ako pise devil, mame toho este vela na plane… tak radsej sa na to vykasleme a postavime branisko druhu ruru, lebo niekedy za 20 rokov prekroci kapacitu. idealny zaciatok vystavby 2035+ alebo po dokonceni dolezitych tepien..
Suhlasim, uz ani nie je moc co presmerovat, pretoze pri Tornali je na R2 intenzita 4 tisic, takze max. okolo 1000 aut moze kompletna/takmer kompletna D1 odtial stiahnut, vyrazne viac urcite nie.
20000 na ceste cez obec je možno bezpečnejšie pre vodičov, ale určite nie je obyvateľov/chodcov. Ak pôjde cez tunel Branisko 20000, tak pri Ľubochni bude 25000 a viac…
toto tesat do kamena, ja fakt netusim ake virtualne auta by sa mali presuvat medzi juznou R2 a severnou D1, roky hovorim ze doprava BA/TT - KE/MI (s prilahlym okolim) je max par stoviek vozidiel denne a nejake strasne presuny tranzitu niesu a nebudu lebo nie je z coho…dostavanie visnoveho trochu odlahci donovaly (realny efekt tam ale bude viditelny az ked sa dostava aj cebrat) avsak na branisku to spravi tak 300 aut…nasledne useky co idu do vystavby na R2 (+ soroska) zase stiahnu nejake auta z D1, ale opat to bude tych par stoviek maximalne
lenže bezpečnostné normy pripúšťajú, aby cez obec jazdilo viac ako 20000 vozidiel, ale nepripúšťajú to v tuneli
Nie len z južnej R2 sa buú presúvať autá, D1 okolo Prešova pritiahne pár stoviek áut z 547 a poľských dovolenkárov (Krakow-Budapešť bude o 5 rokov výhodnejšie jazdiť cez Poprad-Košice-Miskolc).