pekne video , po zhliadnuti videa par stlpov novych pribudlo sice ale este stale ich chyba dost, no je smutny fakt ze sa nevyuzil potencial modernizacie, skoro cista rovina a na hanbu ani len druhu kolaj nepridaju (na useku od zaciatku po cca 10minutu a potom od cca 13tej minuty az po 16tu minutu teda po zastavku Moldava ) medzitym druha kolaj na kratsom useku uz je ,tato modernizacia sa dala spojit aj s dvojkolajnenim a takto by nabrala celkom iny rozmer a samozrejme vyrovnat pomerne ostry obluk v cca 8:10 minute a jeden mensi obluk v cca 13:00 minute a plus jeden dlhsi tiahlejsi obluk v cca 15:20 minute aby sa dalo pomerne lahko dvihnut rychlost na tomto rovinatom useku kludne aj na 200 km/h , teda stacili 3 kratsie prelozky trate na tomto useku ale muselo by sa uz robit aj mimourovnove krizvanie samozrejme ale to je malina proti tomu aky by to vsetko prinieslo velky uzitok do buducna na dlhe roky.. takto zial ostane nevyuzity obrovsky potencial a robia defacto mackopsa, uplne zbytocne vyhodene prachy mi to pridu
Sučaťou modernizáciem má byť aj
Vďaka za info. Aj keď treba povedať, že po rekonštrukcii v 80-tych rokoch tam žiadne osemdesiatky neboli. Je zvláštne, že pokiaľ to má slúžiť ako prímestská doprava, to nerekonštruujú na rýchlosť 120 kmh , ako je to bežné v EU, napr. ako S-Bahn v okolí Mníchova.
elektrifikacia Moldava-Haniska, stav 1.9.2022 youtube.com/watch?v=mhNKyM0rmHI
Predkladanie ponúk sa posunulo o dva dni na nový termín: 27.10.2022
![]()
Nový termín 4.11.2022
mame tu dalsieho slávika? ![]()
Úspešným uchádzačom je Eltra.
Poradie ponúk:
- Eltra → 216 mil. eur bez DPH
- Združenie ELBA. Členovia: AŽD Praha, Eurovia CS, OHLA ŽS → 239 mil. eur bez DPH
Vyzerá to na nasledových subdodávateľov: Valbek, Siemens Mobility, Elektrifikace Železnic Praha, Swietelsky Slovakia
Odhadované náklady: 170,6 mil. eur bez DPH
Elektrifikácia Moldava k 01.05.23:
youtu.be/hdg7ho1G8Vo
skoda ze sa nevyuzil potencial defacto absolutnej roviny a uz to rovno nezdvojkolajnili a tie 2-3 mensie obluky nezrovnali na 160-200 z eu fondov to mali uz jednozncne riesit takto kedze to je sucast havnej juznej trasy.. takto to spravia neskor a na 2x co uz
No nič už, pretože je jasné, že sa toho nikto z nás nedožije. Ale trať 160 by sa na nikdy nemala šancu zaplatiť ani na 160 km/h, nie že 200.
Ale dozije bude to z ďalšieho balíka čo EÚ vrámci zelenej dopravy dotácie poskytne o tom som presvedčený ze EU bude tento typ dopravy podporovat financne dlhodobo najma chudobnejsie staty druheho bloku vramci EU ktore si taketo a pod projekty samostatne financovat nikdy nedokazu.. príde progresívne Slovensko a dajú to do parady, spravia projekty presadia v Bruseli a zrealizuju sa a konečne sa zbavime týchto neschopakov! Rovinatý juh jednoznačne na 200
Možno bude na juhu aj 350 rychlovlak
ak budú sikovni a to v Bruseli presadia, preco nie .. Vid susedné Poľsko Maďarsko, príp aj Česko keď sa chce tak sa dá.. Kde je vôľa tam je cesta..len tu nemie byt zlodejska ani mafianska vlada prip banda neschopakov, kde nevie lava ruka co robi prava..
Nejaké nové info ohľadne elektrifikacie do Humenneho? Prečo ešte nieje podpísaná zmluva ?
zrovna dnes podpisali ZSR zmluvu
aleljua! oslavujme obycajnu udrzbovu vymenu kolaji a napichanie stlpov do zeme.. defacto to iste co Ke-moldava hnus.. jednoznacne modernizaciu treba Ke-Mi-He na 160 ako pokracovanie hlavneho koridoru ke-zilina ,sama rovina ,zrezanim oblukov sa to velmi krasne a aj pomerne lacno da, takmer ziadne kopce na trase idealne podmienky pre modernizaciu
Toto fakt oslavujme, regionalna trat so 100 resp. 120 km/h je velmi slusna trat. Hanba bola ze tolko rokov chybalo tych 33km. Ale mna by skor zaujimalo ako je na tom tato trat kapacitne kedze je len jedna kolaj aspon z vacsej casti Pise sa o zahusteni vlakov na dvojnasobok…
Video k podpisu zmluvy Bánovce - HE:
youtube.com/watch?v=D_cpfoHPLrk
podla mna nie je co oslavovat, toto sa malo robit, uz tak cca 15-20 r dozadu ked ne viac,.. toto je skor hanba a ostuda realizovat taketo nieco v r2023 najma ked je to defacto pokracovanie hlavneho tahu ke-zilina ,samozrejme zdvojkolajnit to bude treba tiez vramci kvalitnejsej modernizacie
Áno, Trebišov - Strážske (dá sa povedať, že až po Humenné) je totálna rovina, ale predtým je potrebné prekonať Slánske vrchy…
Inak koridor formálne pokračuje smerom na Čiernu nad Tisou, nie na Humenné. Aj keď osobne si viem predstaviť do budúcna potiahnuť diaľkové vlaky z Košíc ďalej na východ (len je tu riziko spoľahlivosti pri jednokoľajke)
Neviem síce, ako to tam aktuálne vyzerá s nákladnou dopravou, ale nemyslím si, že by sa na jednokoľajke nedal vyjazdiť hodinový takt. Akurát úsek Strážske - Humenné môže byť problém, keďže tu jazdia aj vlaky z trate 193 (myslím, že v jednom z variantov projektu bolo aj zdvojkoľajnenie tohto úseku).