Verejné financie a politika

Neviem, ale ak ešte niekomu nie je jasné, že žijeme v štáte ovládanom mafiou (tohto času 15. rok a predtým 8r s Vladimírom Lennonom) tak to zopakujem ešte raz. Oni majú tento úsek v poradí ich dôležitosti na možno 159 mieste.

Mafia nerozmýšľa ako normálny občan. Mafie rozmýšľa systémom: najprv ja, a keď niečo zvýši, tak dostane aj plebs (obedy, vlaky, 13. dôchodky). Bohužiaľ, pre plebs to začali rozdávať, aj keď už nezvýšilo, a síce na dlh, ale to len ide v tej istej línii, že len oni a po nich potopa.

V podstate, keď sa nad tým zamyslím, tak mafia je ešte o čosi lepšia, lebo mafia sa chce udržať čo najdlhšie, preto aj tie dohody v podsvetí. Naša vládna mafia sa ani už nepotrebuje udržať (trestný zákon bol už novelizovaný tuším 13-krát za 2 roky a ešte zabudli na kajúcnikov, tak možno bude aj 14. novela), haciendy a luxusné apartmány v Dubaji a na Blízkom východe čakajú a predpokladám, že niečo je aj v Karibiku, keby bol problém. Také chorvátske pobrežie ako Rogoznica, Sukošan, Pag a iné to je len ako víkendová chata.

2 lajkov