R7 Holice - Mliečany

Ja viem iba o tejto zmene. Viď obrázok na strane 16:
gelle.sk/download/r7-jelentes-a … 1578828706

V pôvodnej projektovej dokumentácii pre územné konanie, bola križovatka Holice riešená ako mimoúrovňová križovatka rýchlostnej cesty R7 s preložkou cesty III/06324 (cIII/1390) v tvare úplnej deltovitej križovatky s úrovňovým prepojením križovatkových vetiev na preložku cIII/06324 (c.III/1390) okružnými križovatkami.
Nové riešenie križovatky Holice nie je navrhnuté ako mimoúrovňové a skladá sa z dvoch fáz.

  1. Fáza: predstavuje požadované riešenie zo strany Koncesionára po dobu koncesnej lehoty. Vo fáze „1“ je rýchlostná cesta R7 ukončená v km 16, 600 a v priestore pôvodne určenom pre realizáciu SSÚR Holice bude zrealizovaný zjazd a nájazd z a na rýchlostnú cestu R7. V priestore pôvodne navrhovanej okružnej križovatky na ceste III/06324 (c.III/1390) od obce Čechová smerom na cestu I/63 bude zrealizovaná styková neriadená križovatka so samostatnými odbočeniami. Prepojenie s cestou I/63 je realizované okružnou križovatkou s bypassom v smere Dunajská Streda - R7. Na ceste III/1390 v priestore pôvodnej druhej okružnej križovatky bude realizovaná nová styková neriadená križovatka. Všetky tieto nové riešenia sú navrhnuté tak, aby v budúcnosti mohlo byť realizované mimoúrovňové riešenie križovatky Holice vo fáze 2.
    2.Fáza: predstavuje budúcu realizáciu mimoúrovňového kríženia po predĺžení rýchlostnej cesty R7 do Dunajskej Stredy.

Presne ako tu dal jarino. Vypustila sa celá MÚK vrátane dvoch okružných križovatiek a nebude tam ani SSÚR. Ako to na Slovensku býva zvykom, znížia sa náklady ale celková cena zostáva… Stomček by vedel rozprávať.

jarino: super vdaka. plnohodnotna MUK bola sice lepsia, ale tak je to v mojich ociach nad slovenske pomery. je to sice osekane, ale ked uz tam bachli kruhac, tak tam dali extra vetvu smerom od DS na BA.

to zaroven aj ukazuje, ze usek holice - DS sa tak skoro realne ani nezacne stavat a je to ciste predvolebna kortesacka. ale tak nemaju vykupeny ani m2.

[album]43742[/album]

Kruháč tam nebachli, ten tak už bol. Celkovo tam mali byť až 3, pri jazde z DS na R7 si mal ísť cez všetky tri…

Vizualizácia úseku R7 Holice - Mliečany. 9,5 km úsek obsahuje 6,5 km dlhú preložky I/63 :unamused:

to sme sa tusim vsetci zhodli,ze zrovna usek holice - mliecany je jeden z najzbytocnejsich.. to uz radsej mliecany - dolny bar, ked uz moc chcu riesit problemove miesta. vsak su tam intenzity asi tak 6-7 tisic ..

Ano, vsetko je zbytocne. Tak si skus cestovat Ba - Dunajska Streda. Dik.

Tak po Holice máš celkom v pohode cestu, Keby všetky jednotky boli ako tento úsek, tak je na tom Slovensko veľmi dobre. :wink:

viktorius, bavime sa o useku holive - mliecany, a ten je ozaj zbytocny. vsak po holice bude R7 a potom je obchvat DS, kde nie su ani z polovice naplnene kapacity. dokonca ani usek po dolny bar az tak nehori. jediny usek ktory na R7 chyba je prepojenie DS a NZ.

a po postaveni obchvatu Sale uz aj to napojenie NZ - BA bude doscela dobre a je otazka, ze ci nestoji radsej urobit velmi lacny obchvat Jatova a tiez nie drahy obchvat Tvrdosoviec. resp z NZ zostane len jedna dedina na luxusnej jednicke s obchvatmi.

paradoxne najvacsi problem pre tento smer bude napojenie na dialnicu pri SC resp. stara senecka.

Preco sa pre tento usek nepouzije rozsirenie uz existujuceho juzneho obchvatu DS? Mosty na obchvate resp. podjazd po nimi je ocividne robeny tak, ze sa pocitalo s rozsirenim cesty na 2+2 v buducnosti.

lebo to by bolo prilis lacne :smiley: samozrejme, ze by to bolo najlpesie. ale v podstate aj terajsi stav je v pohode na dekady dopredu. ale tu je mantra, ze musi byt paralerna cesta.. co je skoda

Ono by stačilo, ak by to bola 2+2 cesta I. triedy a nemuselo by tam byť nič paralelné.
Ale to neobsahuje zbytočné výkupy pozemkov a to by bola škoda. Pre niekoho.

ak nemusí byť jednotka medzi Novou Baňou a Žarnovicou, tak ani tu.

ak by rozmýšlali tak rovno urobia pri obchvate Šale aj obchvat Dlhej nad Váhom a Šoporne (MUK tam je aj 2x)…(a prevezmú cestu č.573 od NR kraja pod Štát), nazveme to privádzač R1 Šala / cesta č. I/xx Šaľa-Sereď , dobré a lacné riešenie pre Šaľu, dočasne výborné pre NZ, väčšina ľudi z NZ a okresu ide do BA tento smer (pendleri…a je ich dosť), ak bude niekedy normálne spojenie NZ-DS tak všetko sa presunie na tento smer a budú aj iné intenzity R7 DS-BA…a odľahčí sa aj R1
ale to všetko je sci-fi…

toto je velka pravda, ktora sa da aplikovat na vela usekov, najvypuklejsie asi na D3…ale este lepsi usek s podobnou situaciou je TT-NR :slight_smile:

zvR7: cesta dlha nad vahom - sporona spada este pod TTSK a ak sa nemylim tak ten usek sa mal tento rok aj opravovat. ale mas pravdu, bol by to dost dobry quick win, podobne ako ked sa napajala galanta na R1 a urobili tam I/35. ale zase na II/573 taka doprava nie je. ale uznavam, ze ked uz ma soporna MUK tak aspon tan mohli urobit maly obchvat s napojenim na MUK

navyse pri tych malych intenzitach a obchvate Sale si myslim, ze malokomu sa oplati ist az na R1, ked je cesta resp bude cesta od sale az po senec pohodova a kratsia, cize nema tam ani casovu usporu.

jo, opravili ju, ale zase najužšie ako sa dalo, čiara a jarok, žiadna krajnica alebo niečo kadiaľ by mohol aspoň cyklista alebo chodec ísť, alebo kde by sa dalo auto odstaviť v prípade poruchy (aby bola aspoň polka auta mimo cesty)
a opravili ju len po most čo je pred šoporňou, asi sa im nechcelo most robiť

Holice - Mliečany: dodaný koncept DÚR a DSZ

Dĺžka: 9,425 km + preložka cesty I/63 v dĺžke 6,675 km
R24,5/120 resp. C9,5/80
SSÚR Dunajská Streda
MÚK Holice a MÚK Dunajská Streda
Počet mostov: 2 na rýchlostnej ceste a 4 nad RC

Celkové investičné náklady: 200 mil. eur
Z toho:
Príprava → 5 mil. eur
Stavebná časť → 97 mil. eur
Technologická časť → 4 mil. eur
Zariadenie staveniska → 4,3 mil. eur
Vyvolané investície → 43 mil. eur
MPV → 32 mil.eur
Rezerva → 14,5 mil. eur

Ekonomická návratnosť: 22 rokov
B/C: 1,2
Kapitálové výdavky po diskontácii sú 124 mil. eur a sú menšie ako predpokladané dosiahnuté úspory vo výške 147 mil. eur

Po posúdení MDV SR sú odhadované celkové investičné náklady 188 mil. eur.