R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou | tunel Soroška

No jo, pan Ersek nam chystaju vianocny darcek. Pravdepodobne to tam prave nejaky administrator cele nahadzje.

tak predbezko tu bolo od marca tohto roku… ale neverim ze maju vsetko nachystane na VO, skor to vidim na nepodarene PR pre volicov z RV a okolia…
staciilo vidiet ze skoro cely Most strihal pasku na D1 Budimir… kt s tym absolutne nic nemali.
A po pravde aj keby ju akoze vyhlasili tak po volbach ju hned zrusia..

Šťastné a veselé ww-w.ndsas.sk/press/spravy/vyhl … om-soroska (aj keď vo vestníku UVO to nejak nevidím).

To uz IGEN! Cas otvorit dalsi Tokaj!!!
Predpokladana doba vystavby je 5 rokov, cize v 2025 sa moze otvarat sucasne s Vyisnovym :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Dakujeme najlepsiemu ministrovi dopravy v historii SR! facebook.com/ministerstvo.d … &tn=-R

Ved ked je prioritou iba zastavit vystavbu tunela, ktora riesi 27 tisic v/24h a rozbenut vystavbu tunela, ktora riesi 6 tisic v/24h, tak sa niet comu divit. Ale od madara nemozno ani nic ine ocakavat, uz aby ho odtial vykopli nech sa moze pokracovat na LL-DS, Hu-Iv, aj stavat privadzac KM.

Ked je prioritou zastavit vystavbu OSEMKILOMETROVEHO tunela, ktory riesi JEDNU ZATACKU pri rieke v lese, A VOBEC NIC VIAC, a pritom je to NAJDLHSI TUNEL NA SLOVENSKU, KTORY ZAZIERA ZDROJE A BLOKUJE VYSTAVBU CELEJ DIALNICNEJ INFRASTRUKTURY SLOVENSKA, pricom tym 27tis vozidlam nijak nepomoze (v porovnani s prestavbou existujucej cesty na 4prudovku), tak je vsetko v poriadku.
Staci si pozriet zaber Erseka zo Sorosky na videu vyssie, a clovek vie, ze SOROSKA JE PROSTE REALNA POTREBA - PREKONAVA SA HORSKY MASIV.

Ale aby to tu zas nezahumusil Jano1 svojim hnojom, pre ludi s realnym zaujmom o vystavbu, tu su podrobnosti o sutazi: josephine.proebiz.com/sk/tender/5934/summary

drx dnes otvára šampanske, len si neuvedomuje, jednú základnu vec: tak ako višnové stavajú už 22 rokov, tak v tejto republike, takže tú sorožku nevidím neako ružovo, lebo madarská menšina, si zahatala parlament minimálne na 10 rokov. Ďalšia vec čo si drx neuvedomuje, že juh sa zanadbáva, nie kôly “Žiline”, ale napr preto, že z mýta ide len 10% na výstavbu, že sa stavajú predražené úseky a robia ich spriaznené firmy. … a prosím Vas koľko vychádza 1km sorožky v polprofile???:

Niekde okolo 5mio/km :slight_smile:

Cele sutazne podklady (viac nez 3GB) su stiahnute a rozbalene tu:
Su tam aj podrobne mapy atd. drive.google.com/open?id=1UJYpZ … 9RQLR1_9bQ

No a slusny sumar je v ozname HN https://infrastruktura.sk/t/dialniciari-vypisali-sutaz-na-klucovy-usek-na-vychode/23252/1 . Okrem ineho je tam aj celkova odhadovana suma a celkova dlzka. Takze odhadovanu cenu na KM si uz kazdy dopocita sam.

veď hej, každí si doráta, ale 5mil, ani zďaleka a to je len 1/2 profil.

V prvom rade, nikto nikdy netvrdil, ze tunely na juhu stoja 5mil EUR/km. Ja som tvrdil, ze jednoduche rovinate useky stoja 5mil EUR/km. A to presne aj sedi: celkova cena je 243mil EUR, dlzka 14.1km z toho tunel 4.2km. Ak pouzijeme bulharske konstanty z D1 na urovni 40mil EUR/km tunela, tak nam vyjde 7.5mil EUR/km RC mimo tunela, co ekvivalent 5mil EUR/km, ak by sa to stavalo v r. 2000, kedy sa to stavat malo.

no hej ale je to 1/2 profil.

Celá NDS aj s upratovačkami makala vo dne v noci na príprave súťažných podkladov problematického Višňového až sa pozabudli a vypísali VO na Sorošku :laughing:
To len k tomu, ako som tu kedysi čítal, že nič sa nepripravuje, lebo NDS rieši Višňové…

Soroška bola hodnotená HzP, závery doteraz neboli zverejnené. Uvidíme, či rozkaz z MDV SR znel jasne a tender bol vypísaný za každú cenu kvôli voľbám alebo úsek má aj posvätenie z ÚHP. Každopádne s financovaním sa potrápi nasledujúca vláda.

no hej, sampanske je predcasne, ale pokial viem progresivci idu po madarskych hlasoch…a kazda strana co chce vyuzit nespokojnost chce hlasy z vychodu…takze ako vysvetlia zrusenie tendra NA VYCHODE, v KOSICKOM kraji kde ma pravica vzdy hlasy. okolo RV je madarska mensina ale zdaleka to nie je ziadny zitny ostrov…

inac dobra otazka na kolko vychadza soroska, takze hned “zlacnenie” z 304 na 243 mil/km co je asi 17 mil/km. vypustenie jednej MUK, poloprofil tunela, predtym tusim aj mierne skratenie pomohli.
R2 RV-jab 21,6 mil/km, 5000 aut/den…4320 €/voz
R2 RV-jab 17,2 mil/km, 5000 aut/den…3440 €/voz

vzdy sa zasmejem ze preto sa zanedbali RC vratane najlacnejsich usekov lebo niekde sa kradne, preto sa od 2009 niekolko rokov nepohla ani len priprava batky, krupiny ani R4. s trochou nadsazky taketo akozedialnice a prelozky stavaju poliaci a madari pocas obednej prestavky…

Su v trezore, aby sa nepokrcili.

Sa riesila Mytna - Lovinobana, tak sa nemohlo riesit Visnove, sa riesil tender Kosicke Olsany - Saca II.usek, tak sa nemohlo Visnove, sa riesi Krivan - Mytna, tak sa nemoze Visnove, teraz sa bude riesit Soroska, tak sa nemoze Visnove.

Rozkaz znel jasne: Kym nebude zavazna ponuka od Skanska na Sorosku, nemoze sa sutazit Visnove, aj keby to malo trvat cely rok, ohrozilo by dobru cenu na Sorosku.

Pokial sa dobre pamatam, to bola cena pre plny profil mimo tunela, takze komplet polprofil je samozrejme nizsia odhadovana cena.

v ZA sa tusim k skanske aj modlia…rovno napis ze najskor sa mali dokoncit D1/D3 okolo ZA a ze visnove viac pomaha vychodu ako samotny kosicky obchvat.

Cena je veľmi dobrá. Veľká vďaka všetkým, ktorí bojovali za polovičný profil (že vraj sa nič neušetrí :unamused: )
A pri tejto cene a dobe výstavby 5 rokov sa nebojím toho, že by to nejaký súčasný opozičník chcel zrušiť. Jediné riziko je, že súťaž bude blokovať nejaký pohrobok Hantu a spol

Stanovisko UHP https://www.facebook.com/uhp.hodnotazapeniaze/posts/582682022299971

"VIANOČNÁ TRADÍCIA

MDV (ani NDS) nás o verejnom obstarávaní na Sorošku vopred neinformovalo. Po Novom roku bude takéto počínanie protizákonné. Podľa zákona o rozpočtových pravidlách bude od 1.1.2020 verejný obstarávateľ povinný zverejniť štúdiu uskutočniteľnosti projektu a informovať o tom MFSR, ktoré do 30 dní pripraví a zverejní svoje hodnotenie. Dnes týmto porušili “len” uznesenie vlády. Minulý rok sa nám stalo to isté s úsekom Kriváň-Mýtna."

Je možné, že ak by to nepustil teraz, tak to najbližších 20 rokov do výstavby nepojde… Podla toho ako si UHP nastavia tabulky
(videli sme to na humbuku okolo Prešova) si chudobne hladove doliny zrejme dlho neškrtnu (nezamestnanost ma vraj 10% vahu)
a prioritu teda dostanu okresy kde je (už teraz) mnozstvo zamestnavatelov - a tým padom aj velke intenzity. :confused: