Ale niektori tu dookola vyskakuju, ze “nezmysel D3 CA-Svrcinovec”.
Mat urovnove krizovatky mimo mesta, priechody pre chodcov, teda kde ide prevazne o tranzit, kde je intenzita cez 20 tisic je nezmysel. Nikto si nedovoli narvat MUK do Radole, bolo by treba burat a by to neriesilo problem nakladnej dopravy v KM.
Zase tu budu viaceri vykrikovat ako musi vychod cakat. A Kysuce necakaju? Podla Noveho projektu vystavby dialnic z roku 2001 mal byt usek D3 Cadca - Svrcinovec odovzdany do uzivania v roku 2005, usek D3 Brodno - KM v roku 2009, D1 LL-DS v roku 2010, D1 Hu-Iv v roku 2012. V tom novom projekte su na R2 iba Tornala a Ozdany, ale tie su uz davno v prevadzke a navyse aj dalsie, ktore v projekte neboli. Vsetky useky R1, R2, R4 uvedene v Novom projekte vystavby dialnic z roku 2001 su uz najmenej 8 rokov v prevadzke, ale mimoriadne dolezite useky D1 a D3 sa stale odsuvaju.
Urcilo sa nejake poradie za Meciara, urcilo sa trochu pozmenene a casovo posunute poradie za Dzurindu, urcili sa nejake terminy za Radicovej, ale nic z toho pre dolezite useky D1 a D3 neplati, su tam posuny aj o 15 rokov a preto sa v KSK malo stavalo, lebo sa vsetko posuva a stavalo sa v PSK, co na rozdiel o mnohych vychodniarov ja tiez povazujem za vychod.
nic jednoduchsie sa tam postavit neda, takze o ziadnom prehnanom rieseni nemoze byt ani reci, o nakladoch sa mozeme realne bavit ked zbehne tender, to ze ten usek ozaj nehori a da sa pred tym stavat x inych veci je pravda
zanedbanie ciest nema opat nic spolocne s vystavbou D1 a D3, ale s celkovou koncepciou (ne)rozvoja cestnej a zeleznicnej infrastruktury na slovensku, tie projekty na cestach I. triedy za 25 rokov pomaly zratas na prstoch jednej ruky, ak sa teda nebavime o rekonstrukcii povrchu, a to je jednoducho preto ze sa na to serie a vsade pchame D/RC na ktore sa potom desatrocia caka
Jano ale slubovalo sa vsetkym a vsade pockajte dojde aj na Vas uz uz to pojde a stale nic… Kazdy sa dozaduje svojho niekt. chcu za vela penazi, malo muziky… Prosim Ta a co sa na D1 odsuva ?? 13,5Km usek za 900mil, za kt by si postavil 60km inde napr D1 vychod ?? vies kolko ludi by obetovalo Sorosku+Dargov a mali za to postavene ine useky v danej oblasti ? Vies PO je vychod ako ZA Zapad… A vsak pravda je taka ze KSK stale len caka a caka.. Vies keby tu bolo o 2-3 useky/mimo obchvatu KE/ viac tak nikto extra nepinda.
ten usek bude ultradrahy aj ked realne zbehne tender, ja viem tu cakate na mega zlavu ale tam nie je ani prieskumna stolna cize je to este tazsie odhadnut ako visnove. preco by mala firma ist do takeho rizika a davat ja neviem polovicne zlavy ? zrazu nikto nekrici po hodnote za peniaze. to len ked sa ma stavat na juhu a vychode. ako pise nevo za tie peniaze postavis aj 60 km dialnice.
od cias meciara je D1 priorita, najskor cez rozpocet potom eurofondy. akurat to večne omielanie docasne zbrzdenie ked dzurinda prebral rozvratenu ekonomiku. asfaltovanie by mal zvladnut stat ale prelozky a rekonstrukcie sa bezne stavaju z eurofondov aj v okolitych krajinach. a teraz si pozri clenenie OPII. 1,344 mld tent-core a 0,570 mld. vsetko mimo core cize vacsina RC, prelozky, na jednicky co je dodnes nosna siet cestnej dopravy. a potom sa tu pokrytecty bavime ako treba treba rusit RC lebo vsak su drahe…ten papier kde su nakreslene… za hranicou M30 60 kmx10 mega je 600 mega na suvislu dialnicu mimo CORE. a to je len jeden usek.
kysuce necakaju na kysuciach co su 2 okresy a 120k ludi sa stavia asi najviac potrebny usek. navyse s prekrocenou cenou co je nadstandart. novy projekt konstatoval ze vystavba nemoze pokracovat v style 90´s…zaroven navrhuje to iste. v 2003 zistili ze novy projekt je nerealny tak ho aktualizovali a znovu poposuvali to iste. opat ziadna sebareflexia. potom PPP kde D3 uz ani nefigurovala co bolo fakticke priznanie ze priorita nie je D1/D3 ale D1/R1. posledny podrobny material bol za figela kt. sa tiez nedal dodrzat ale tam sa uz objavili aj ine tahy ale realne D1 bola stale absolutna priorita. ostatne sa viac-menej odsuvali. na plny profil sa postavila R4 ktora predbehla M30 o par rokov a R2 18 km kde cesta ide cez stred dedin a boli aj slusne intenzity. na juh zazracne pritieklo asi 350 mega.
v ZA kraji je v kazdej vacsej doline (vah, kysuca, orava, turiec) planovana D/RC. doslova. asi jediny okres kadial nema viest je NO. pritom asi 60% obyvatelov ZA kraja zije v okresoch trasy D1. KM a cast okresu DK je na je blizko D1. oproti 120k ludi CA KM na vychode v okresoch kde dialnica je dostupna po viac ako pol hodine po nevyhovujucich cestach zije asi 400.000 ludi na zempline popri trase D1 a mozno 200.000 pomimo. bez napojenia tych 400k bude vychod stale vyrazne infrastrukturalne zaostavat a nemozeme ocakavat vyrazny narast intenzit.
Vidim, ze mas problem citat a chapat! Co na R1, R2,R4 bolo v novom projekte dialnic a nie je davno dokoncene?
Este raz, podla noveho projektu vystavby dialnic sa mal otvorit v roku 2010. Co sa stavia za 900 mil.E??? Cize mate usek s intenzitou 27 tisic v/24h mimo mesta? Ak ano, nech sa paci, nech sa stavia na vychode.
novy projekt uz davno neplati. ani eho aktualizacia a tiez ficove a figelove plany uz neplatia. plati toto a ani to nie uplne realne. a my hovorime ze vymenime sorosku za dargov-michalovce len to treba samozrejme pripravit. sk-sk.facebook.com/ministerstvo … 471968038/
Tunel Dargov ma stat cca 394mil / za to by kludne mohlo byt Dargov -Michalovce 30km/, Soroska 276mil / Saca-Vcelare 32km/ a ver tomu zeby to malo vacsi vyznam..
Takže D3 sa stavia pre 120k ludí v CA a KM. Zaujímavé poznanie. A ja som si doteraz myslel, že diaľnice riešia aj nejaký ten vec, čo mu nadávajú “tranzit”, ale to bude asi chybná myšlienka. Hlavne keď “podľa teba” tam žiadny vlastne ani nie je.
Povecte mi Kefalín, ako pomôže týmto 400.000 ľudom na Zemplíne a možno 200.000 pomimo úsek R2 Rožňava - Jablonov nad Turňou za 20mil/km v polprofile?
A ako sa títo ľudia “napoja”, keď sa nedostavajú úseky medzi ZA a RK?
A ako pomôže úsek Šaca - Jablonov hocikomu? Koľko prieťahov obcí, miest, bodových závad týmto úsekom vyriešime okrem Čečejoviec? Ako ním pomôžeme východu? Lepšou štatistikou výstavby D/R na území KSK? A ďalej čím? Aký problém má tento úsek, okrem toho, že tam na vás stále striehnu “čapice”, aby mohli kasírovať, lebo máte na východe pri…ných riaditeľov (bláváci to nie sú) na PZ SR?
Koľko dní v roku trvá 65 km cesta z Rožňavy do Košíc viac ako hodinu?
A posledná otázka k tvojej staršej sťažnosti: Kedy nastala na Slovensku situácia, že do výstavby D/R na juhu, alebo východe nič nešlo, lebo všetko išlo na západ alebo do Žiliny?
nikde som nenapisal ze R2 Rožňava - Jablonov nad Turňou pomoze tym 400.000 ludom. nepisem po rumunsky, moja chyba…ze kedy kde a kolko islo je napr. aj na dialnice.szm.com staci vediet ze v sucasnosti su rozostavane v ZA kraji useky za vyse 1,3 mld., v KE kraji po odovzdani bud-bud zrejme nic, v BB kraji usek za 128 mil. v PO kraji useky za asi 500 mil. treba urychlene urobit korekcie.
Blesku napisal som to tak ze usek R2 za usek R2 v danej oblasti. Cesta Saca- Moldava je uz teraz dost zla plno smrtakov, z danej spadovej oblasti sa chodi do USS a PP velka ida..
Ano pridal som pokracovanie az Vcelare kt by sa dali postavit zo zvysku zo Sorosky.. ale kludne nech to bude aj pokracovanie za Michalovcami.
Nic to nemeni na veci ze tu aspon je snaha riesit viac za menej..
Nie som ani Ivan A. Krylov, ani Jean de La Fontaine (heheh obaja sú vlastne Jánovia). Je zima,
nie ako teraz,
mínus 35 stupňov.
Dáme si proti nej len
ponožky, čiapku, trenky,
košieľku, nohavice…
Možno i rukavice i čižmy.
Či i svetrík so šálom?
Bundu, či kabát nie,
to je veď predsimega…
A bude nám heja hej.
[size=77]1206[/size]
Neviem co tu riesite presuvanie penazi zo Sorosky. Dargov/D1 je predsa sucastou CORE TEN-T, takze ten moze ist z buduceho rozpoctoveho obdobia bez problemov.
BTW, Nevo, kludne sa s tebou stavim, ze Saca-KEjuh (a cele Saca-Olsany) bude hotove do 2025. Posuny budu - vsetko meska. Ale priorita je to jasna. (aj ked, ja by som bol ovela radsej, ak by sa skapacitnovali vstupy do KE z vychodu, juhu, juhovychodu a dorobil vnutorny prietah, napr. krizovatka VSS)
Ako si tie korekcie predstavujete, Kefalín? Zastavíte financovanie rozostavaných úsekov a necháte ich tak, aby bolo uplakané severomaďarské srdiečko na mieste?
A ako chceš potom zabezpečiť to napojenie východu, to si mi voľajáko zabudol odpovedať. Či východu stačí napojenie na Košice a tým to hasne? Ale to tam potom stále to bmw nedôjde..
To je aj na výjazde z Michaloviec, kde je 4 prúdovka a ani smerovo oddeliť ju neplánujú a vyšlo by to ešte lacnejšie.
istý de.il, moderátor tohto fóra, ti ešte nevysvetlil, že na riešenie lokálnej dopravy do fabrík diaľnice a rýchlostné cesty nepotrebuješ? Či to zase platí len pre I/11 ale už tak moc nie pre I/16?