Hladovu dolinu by mohla poriešit súvislá plnoprofilova Rka s napojením na vyššiu infraštruktúru, ale určite nie Soroska.
Suvisla plnoprofilova Rka kam? Do Ziliny??? Najrealnejsie napojenie je na Kosice, a tam to bez Sorosky nebude ani suvisle ani plnoprofilove (so Soroskou to moze byt plnoprofilove az na Sorosku) ![]()
Asi logicky som myslel na západ, tj. súvislá R2 po Tornaľu. Zasa zilinsky argument, ty vidíš Žilinu aj v noci pod posteľou? Bububu Žilina, Žilina, Zilina. Nahroznejsie monštrum sveta.
Konkrétne som myslel napojenie na BA a iné krajiny (Maďarsko, Rakúsko, Česko…)- na oblasť ekonomicky vyspelejsiu. Toto by viac pomohlo konkrétne pre RV, ako spojenie s KE IMO. Lenže ty jazds RV-KE, tak ťa asi nepresvedčim ![]()
No ked nenapises co si myslel, tak si tam kazdy moze doplnit co chce. Mozes mat na mysli R7, alebo dialnicu z Roznavy priamo na madarsku M3.
A samozrejme, s postavenim R2 po Tornalu by som bol rovnako spokojny ako s postavenim Sorosky - realnemu spojeniu vychod-zapad/KE-BA to pomoze rovnako. Akuratze realita je, ze za Dolezala sa nebude stavat ani jedno ani druhe.
A otázka za milión: Ktorá z nich ide z Rožňavy do Žiliny??
Spojeniu východ západ pomôže asi viac úsek po Tornaľu, keďže je rádovo 3krat dlhší a bude mať aj takú úsporu časovú.
Pôvodne bola reč nie o spojení vychod-zapad, ale o hladovej doline, ktorej ( a nie iba RV ale aj RS, PT…)jednoznačne viac prospeje usek po Tornaľu.
Podľa tohto výroku, že Soroška nepomôže potom platí, že ani Branisko nemalo zmysel stavať v danom čase v danom usporiadaní. (ani Horelicu, ktorej dnes jedna rúra ani nestačí) Dnes vidíme presný opak. Hladové doliny sa neriešia výhradne cestnými stavbami v 4 pruhoch, ale tým, že sa odstránia bodové závady, medzi ktoré patria nielen neprimerané zákruty, ale aj horské úseky. V civilizovaných krajinách sa stavajú tunely aj na obyčajných cestách. My už sme horší ako niekde v Albánsku, lebo my už len hľadáme dôvody, pre ktoré niečo nestavať. V tejto trase sa už okrem výmeny kobercov ani nič iné nerobí, ani len tie bodové závady alebo jeden tubus pre horský priechod. Nič by na tom nebolo divné, keby sa o tom 20 rokov nerozprávalo a dokonca nezačalo tendrovať. Takže je niekde asi chyba.
Branisko poriešilo ktoru hladovu dolinu? Horelica, to je snad ine, ved to je obchvat mesta, kde tranzit chodil cez hlavne namestie a okolo rodinnych domov.
Ja nepisem, ze tunel Soroska netreba, len, ze pre hladovu dolinu (konkretne RV) je dolezitejsie dialnicne spojenie na zapad ako na vychod a radsej 2+2 súvisla cesta ako vyriesenie jednej bodovej zavady. Soroska ma zmysel pre tranzir zapad-vychod (BA-KE)
Tvrdiť, že región, v ktorom Branisko je, nebol v dobe realizácie hladovou dolinou, znamená, že si tam asi nikdy nebol. Tak ako Branisko naviazalo na seba dopravu a zvýšila sa ekonomická aktivita, to isté sa dá čakať od Sorošky. Toto nevidí už len slepý a hluchý. Tranzit Z-V nejazdí po trase R2, ak nemá v hluchej časti za ZV niekde po RV miesto nakládky/vykládky. Stačí jasne povedať, že si jednoducho proti, netreba okolo toho zbytočné omáčky, že prečo. Niekto je proti už z princípu, lebo samu zdá, že o to neskôr bude hlavný sever (ktorý mal byť dávno v prevádzke).
Ved mi to konkretne vysvetli na cislach, ze co sa zlepsilo a pre ktore mesta? A zaujimave by to bolo porovnat s prinosom pre region, ked sa skompletizovala D1 RK-Jablonov
Praveze tranzit BA-KE bude chodit po R2, odkedy bude akotak kompletna R2, v prvom rade teda Soroska, co je najvacsi problem na trase
Este raz, ja nehovorim, ze som proti Soroske. Len netreba mat od nej ocakavania, ze “pomoze hladovej doline”. Co to ma spolocne so severom fakt neviem, Tam chybaju peniaze a TU-HU nebude pred 2035 podla mna, ani to zatial netreba.
Zle som ťa pochopil v 2. a 3. citácii, podľa toho ako reaguješ. Tú 1. ponechám v rovine, že si myslím niečo iné než si myslíš ty. Pretože nie som ekonóm ani sociológ, aby som tu teraz niečo išiel “dokazovať”. ![]()
A nemám problém to vyjadriť. Pekný večer.
[size=85]p.s. nemôžem reagovať v citáciách, nejde mi to (ukazuje to presne čo nechcem - naopak mená)[/size]
DSP a DP dodaná.
Príprava pozastavená.
Tak, miesto Sorosky mame teraz premavku len jednosmernu, riadenu semaforom:
https://infrastruktura.sk/t/na-soroske-sa-zrutila-cast-oporneho-mura-dopravu-riadia-sem/24987/1
cize asi na tomto mieste
google.com/maps/@48.6028908 … ?entry=ttu
Situácia sa opäť len zhoršila, hladová dolina ostáva z hľadiska infraštruktúry naďalej bez tunela,
dokonca zhoršená bude situácia aj po terajšej rekonštrukcii.
Pre diskutujúcich z iných časti SR jednoduchá otázka, že takáto rekonštrukcia múrov bude postačovať,
pri zvyšovaní intenzít ako aj váhovej záťaže nákladných vozidiel?
A na pripomenutie opäť výzva a ozrejmenie problému zo strany inžinierov petičného výboru,
ktorú mala asi v pr..deli nielen vláda s ministrom dopravy,
ale aj poslanci sediaci v teplučkých laviciach za pekné platy,
lebo výsledok sa nedá nikde dohľadať.
Idú opäť voľby a maďarské národnosti vzdali boj o Sorošku?
Veď to trápi aj široké okolie Slovákov žijúcich na juhu a využívajúcich južnú trasu od KE do ZV alebo až BA.
Prečo nie je žiaden štrajk. Nikto si nechce pripomenúť nedotiahnutú výstavbu nie kvôli príprave, ale kvôli východu, kde vraj nič nie je?
no super, nie dosť, že sme neudržbou nechali zničiť strečno /mudre hlavy vymysleli trojpruh, a vytlačil nakladiaky na krajnicu, ta sa samozrejme rozpadla. , teraz aj soroška, no dakujem pekne. A to ešte nespomínam “padajúce mosty” po celej sr. Toto je 30ročné bačovanie naších …v parlamente.
Lenže Soroška bola výsledkom najmä tejto trojročnej vlády, ktorá sa na vysokú prípravu ako bratia Češi hovoria vypr..dla a všetko pozastavila dokonca aj úsek Bátka-Figa.
Soroška už mohla byť hotová, ak by sa dosúťažila a vyhodnotila rýchlejšie ako je štandard na NDS (teda viac ako rok)
A čo sa malo dosúťažiť a vyhodnotiť na nepripravenom projekte?
Mala sa vyhodnotit vyhlasena sutaz a dopripravit co nebolo pripravene (tak ako na dalsich projektoch na D1, kde sa dokonca za behu meni este aj podstatna cast stavby)
Ak môže Maďarsko vysúťažiť a potom hoc aj rok, dva nestavať a následne zadať až stavbu, tak práve tak môže súťažiť aj SR a do tých dvoch rokov dokončiť potrebné. Nehrajme sa stále na to, že to práve tu nejde.
Nehovoriac o tom, že vyznieva maximálne trápne to, ako keby teda iné stavby, ktoré sa stavajú pripravené boli. To vážne?
na R3 zmena v stavebnom postupe. Nezačal som s D1, kde sú to ságy Agatha Christie tak Višňové tak Čebrať. Tomu tu niekto hovorí pripravená výstavba? Sfušované dozory a zosuvy?
Aj D1xD4 sa vysúťažila a víťaz veselo projektuje až za chodu. Ide o to, že vyhral ale stále projektoval. Práve tak mohol štát dokončiť, čo ešte tak strašne moc potreboval na Soroške.
O tom nemáte šancu presvedčiť nikoho súdneho.
a argumenty pomýlených analytikov, keby mali platiť, tak sa nikdy nezakoplo ani Branisko, lebo slúžilo na presne rovnaké účely v akých sa mala postaviť Soroška