R2 Mýtna - Tomášovce

no, tak SSER ako píše metalublesku, je to pološtátna firma.

V manažmente je aj zástupca štátu. Odstaviť to mohli už dávno pred covidom. Stavia sa od 08/2019. Bolo dokonca leto. Ideálny čas na odstávky. Potom tu bolo leto 2020 bez zákazov vychádzania. Okrem rúšok v interiéri bolo povolené všetko. Zase ideálny čas na odstávky.
Takže 2x v pohode leto a 2x veľké nič.

To je problem len pri Mytnej, ale meskaju aj inde, mozno keby mali ostatne nacas, ten kusok by snad dokoncili s nasadenim vsetkych sil po prelozke VN aspon do konca roku.

SSE-D je štát v štáte, nieje to prvá a ani posledná stavba kde boli a sú problémy s prelozkami ich sieti.

Distribučky majú problém snáď so všetkým, nielen s preložkami… Keby sa aspoň nesprávali v komunikácii s každým naokolo ako keby oni boli über alles… Ale tak to dopadá, keď má niekto monopol a regulačný úrad je dlhé roky riadený politickou bábkou.

Na starosti to nemá ani SSE (dodávateľ elektrickej enerie), ani SSER či SSE-D (neexistujúce firmy), ale SSD (Stredoslovenská Distribučná, a.s.)

Stredoslovenská distribučná, a.s.
Historický názov do 05.03.2018 (čo zas nie je tak dávno, aby to musel každý hneď vedieť): Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s. - v skratke SSE-D.
Čiže áno, SSE-D existuje. S novým názvom :slight_smile:

NDS požiadala MDV SR o posunutie ukončenia výstavby na 12/2022. Doteraz bolo 12/2020.
To zatiaľ nič nemá s dobou výstavby, ktorá je zmluvne definovaná medzi NDS a zhotoviteľom. Avšak dá sa očakávať, že dôjde k istému predĺženiu.

Problem nie je ani v tom, ze stat ovlada 51% ale to, ze 49% ovlada EPH. Na prekladke musi zarobit spravna firma. Sefom regulacneho uradu je teraz velmi zdatny clovek. Otazkou je, ako s takou firmou vo vlastnictve EPH nalozit. Obavam sa, ze obyvatelia stredneho Slovenska su rukojemnikmi fin. optimalizacie za ciarou slusneho spravania v tomto biznise. Je to nieco ako Trump - pravidla nikdy neratali s tym, ze sa nieco take udeje.

Nove fotky z NDS (na konci): facebook.com/media/set/?van … 4665729199

Ešte stále NDS a Mindop trvajú na tom, že to otvoria tento rok?

to neviem. ale podla diskusie je na tejto fotke facebook.com/pomoc.na.dialn … 1336507861 to neprelozene vysoke napatie.

Ono je ešte jedno pred Mýtnou v smere od Kriváňa. Kvôli nemu stojí ten druhý dlhý most cez I/16 a železnicu (na FB fotkách nie je).

Nie je to pravda. Vedenie je čiastočne dočasne preložené a preložka bude dokončená po postavení mosta, aby nekomplikovalo výstavbu mosta. Časť je preložená kompletne, sú zapojené aj nové vysoké stožiare na preklenutie budúceho mosta na R2.

Nové video https://fb.watch/49LFvmWDiS/ z výstavby (stav: február 2021)

No este maju dost co robit. Tu je to aj s trocha viac popisom facebook.com/pomoc.na.dialn … 0298717298 , ale aktualny datum ukoncenia tam nie je :slight_smile:

Nuž, po vzhliadnutí FB videa od Metrostavu z FEBRUÁRA, neviem na základe čoho si vyriekol svoj ortieľ: “Nie je to pravda.” k mojej poznámke o nepreloženom VVN z FEBRUÁRA.
Skús sa zamerať na obraz v čase 1:01 až 1:04.

V skutočnosti sú tam nové pozinkované stožiare. Nemám čo k tomu dodať.

edit: a tie dočasné sú tuším betónové.

Dalsie nove foto facebook.com/pomoc.na.dialn … 0501567611
Pekne im to ide.