R2 Mýtna - Tomášovce

EIA Kriváň-Mýtna-Lovinobaňa nadobudla 5.4.2019 právoplatnosť rozhodnutia:
enviroportal.sk/sk/eia/deta … zmena-c-2-

28.3.2019 sa začalo konanie o námietkach.

no zbohom a skoncili sme.. radost predcasna.. este dzubu aj s krivanom lovinobanou o tomto case sa uz mal tento usek staviat a teraz dalsie zdrzania.. cert aby to vzal, doriti aj tu, ersek doparoma daj uz ten zakon aby bol schvaleny raz a navzdy v parlamente stanoveny zakaz podavania namietok! to su absolutne absurdnosti toto ,uz stacilo , uz toho mame akurat dost!!! nikdy to takto nedostaviame a este aj vsetky eu fondy nam utecu do prdele! ked je raz pravoplatne rozhodnute tak sa ma zacat usek aj realne staviat na pokyn ministra a nds!

tak, ako aj pri sudnych rozhodnutiach, alebo comkolvek musia byt pripustene aj namietky, ale len v pripade ak ide o opodstatnene pripomienky, nie o zdrzvoanie.

Nie slovniky.juls.savba.sk/?w=stava% … &oe=utf-8#

Dňa 24.05.2019 UVO rozhodol o námietkach. T. j. 9 dní od doručenia kompletnej dokumentácie zo strany NDS. Šikovný…

Tak metrostav si moze vyhrnut rukavy (a nastavit kesene).

a rozhodol ako ??

No konečne! A dúfam že už začnú teraz konečne stavať! Aj Kriváň Mýtna by už mohli rozbehnúť

rozhodnutie ešte nie je právoplatné teda ani zverejnené ale keďže UVO rozhodol tak rýchlo predpokladám že ten kto podal námietku ju stiahol späť

Úrad pre verejné obstarávanie podľa § 175 ods. 3 zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ZAMIETA námietky navrhovateľa XY (Dátum právoplatnosti rozhodnutia 06.06.2019).

Tak, a ideme KONECNE stavat! …(aspon dufam, je mozne podat este odvolanie)…

No slava. Lebo vela casu uz Ersekovi na rozbehnutie slubenych usekov nezostava…

no ked rozbehne 3ks tak bude rad…

No ak nechce byt za toalneho luzra tak by mal ukoncit rozbehnute tendre, najst noveho dodavatela na Visnove, ziskat SP na Hubova - Ivachnova a pripravit zopar dalsich usekov na tender (Soroska, Saca I., Presov II., Zacharovce, Batka, Rozsirenie D1). Inak u mna nula bodov

Ach, este pred rokom tu bol za najlepsieho ministra :laughing:

Ja si myslim ze vlada ma pred volbami ine priority a rezort dopravy si tym padom nemoze dovolit to, co mal v plane resp. to co prezentoval verejnosti. Ersekove plany sa odsuvaju a odsuvaju a to mu uz nerobi velmi dobru povest, tiez pomenej sa ukazuje v mediach, a pri niektorich odpovediach z neho citit neistotu… aby boli spokojni na vlade a zaroven aj aby bola spokojna verejnost. Terminy sa nenapadne posuvaju a posuvaju v kazdej suvislosti a k dnesnemu dnu v podstate co sa tyka meskania nie je nicim iny nez ostatni (moja filozofia). Na druhej strane, pruserov na mindop je az az, za mnohe nemoze ale v stolicke je on, navyse nie je len ministrom dialnic a rychlociest ale musi riesit podstatne viac otazok vramci SR. Typickym prikladom neustaleho meskania je tender na vystavbu tunela Soroska, je mi zvlastne ze, ked mam nieco stihnut o mesiac, posuvam to viac nez polrok…od 100 % istoty ze sa vyhlasi sutaz, a x rokov od kedy to bolo povedane verejnosti…dalej nove planovane sutaze do roku 2019 a to R2, R4 uz zrejme nie su realne. Tiez je mi zvlastne ze odbornici rok riesia dilemu ci stavat R4 v plnom alebo polovicnom profile…ja ich obdivujem a ticho zavidim take zamestnanie ale na druhej strane reputacia tohto utvaru je katastrofalna, osobne ako minister by som sa tomu snazil vyhnut, je sice mgr. ci co ale ma poradcov, tajomnikov z radu odbornikov a vzhladom k dnesnym analyzam a moznostiam nemoze byt problem vybrat vhodny variant. Mesto samo o sebe potrebuje plny profil to myslim si ze nie su potrebne ani len udaje pretoze v meste sa premavka neustle koncentruje, zdrziava…to nieje bod A a bod B a konec…

Podla mna toto vsetko napreduje najlepsie ako moze v ramci zakonov. Ked sa ucastnici sutazi odvolavaju, maju na to pravo, a Ersek ani nikto iny s tym nic nemoze urobit. Hlavne nech dotlaci Krivan-Mytna, Mytna-Tomasovce a Sorosku. JV obchvat KE sa postavi tak jak tak, lebo ide z EUfondov.

No najskor nech sa poriesi R2 okolo KE a potom vsetko ostatne, nie naopak… Berieme to ako samozrejmost, ale zatial sa toho vela nespravilo… uz to malo byt minimalne 50% done… Teraz to bude len ltt.

Viktorius nemyslim si to, lebo jedinu ,madarsku, vec mozno nazvat fakt len Sorosku-RV, lebo D4/R7 ma pomoct viac BA a okoliu ako cisto Madarom,Sorosku- tu si mohol kludne vydupat /penazne/ po svojej linke na MInFin, zbytok ide svojim zivotom aj s pripravou z minulosti.. Neviem ale ako to sledujem tak jedine co si uhral bolo par vlakov dole na juhu a ,dvojjazycne tabule,.
To ze odsuva veci.. to odsuvali aj jeho predchodcovai ved Sorosku mali robit od 2013/2015
R2 Ke- mala ist von tiez niekedy v 2016/2017. Uz uz uz je to na spadnutie a teraz len obalky idu zobrat… tu je to megaodflaknute z NDS
R4 - no cert bol dlzny UHzP… analytik od stola, kt nema ani paru o tom ako sa kde zije.. ti tak mozu riesit vystavbu nemocnic pre spadove oblasti a pod..ale tu je to skor kapusta MinFin kt Kazo drazal na kratko z dovodu vyrovnaneho rozpoctu..
Ale pri vsetkej ucte to nema stat peniaze na 1-2 useky rocne kt by staval z vlastnych penazi ?

Pre tych, co to zaujima, tu je oficialny text zamietnutia namietok: uvo.gov.sk/prehlad-rozhodnu … ument/5626
(zdroj uvo.gov.sk/legislativametod … rt-dir=ASC )